TUR HAKKINDA

Doğu Ekspresi hakkında ne biliyorsun? Daha önce hiç uzun süren bir tren yolculuğu yaptın mı? El değmemiş doğanın eşsiz manzaraları eşliğinde tren hafif sallantılarla ilerlerken muhabbet etmenin ya da kitap okumanın keyfini yaşadın mı?

Cevabın hayırsa yurt içinde yapabileceğin olağanüstü bir tatil macerasından kendini mahrum bırakıyorsun demektir. Doğu Ekspresi, Türkiye sınırları içerisinde her gezginin mutlaka tecrübe etmesi gereken bir deneyim…

1.Gün: İstanbul'dan Hareket, Ankara Tren Garı, Doğu Ekspresi;

Tüm hazırlıklarımızı tamamladıktan sonra belirlediğimiz tarihte Ankara Tren Garı’nda saat 16.00’da buluşuyoruz. Ankara tren garına istediğiniz şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.(Bu macera dolu gezimize her şehirden dileyen arkadaşlarımız katılabilirler)Bize özel olarak ayrılmış olan TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonlarımıza yerleşiyoruz. Odalarımızı isteğimize göre, harika kareler yaratmak için dizayn edip süsleyebiliriz. 16:55’de Ankara Tren Garı’ndan hareket ediyor ve yaklaşık 31 saat sürecek olan masalsı serüvenimize başlıyoruz. Bu uzun yolculuğumuzda bize eşlik eden, ülkemizin güzel manzaralarının yanında; yolculuk sürecinde samimi sohbetlerimiz, birlikte söylediğimiz şarkılar türküler, hep beraber çektiğimiz eğlence dolu videolar fotoğraflar, çay kahve partilerimiz, birlikte oynadığımız oyunlar tren yolculuğumuzu tam bir eğlence şölenine çevirecek. Dileyenler bugünkü akşam yemeğini tren içerisinde serbest olarak yemekli vagonda alabilirken, dileyenlerle de evden getirdiğimiz yiyecekleri her zaman yaptığımız gibi hep birlikte de yiyebiliriz.Bizden tavsiye; dileyenler uyumadan alarmlarını gün doğumu saatine kurabilir, çünkü en güzel manzara kareleri bu saatlerde ortaya çıkabiliyor.

2.Gün: Doğu Ekspresi Tren Yolculuğu, Erzincan - Erzurum -Kars

Sabah gün ışığının camdan süzülerek bizleri uyandıracağı bu güzel tren yolculuğumuz da, beyaza bürünmüş manzaraları, dağları, dereleri doya doya seyrederek tüm günümüzü Doğu Ekspresi'nde seyahat edeceğimiz yeni güne uyanıyoruz. Gün doğumuyla beraber gözlerimizi Erzincan’ın İliç ilçesinde açmış olacağız. İliç’te kayaların oyulmasıyla oluşturulan tünellerden trenimiz geçerken bir yanımızda Bağıştay Köyü diğer yanımızda Bağıştay Köy’ü Baraj Gölü olacak. Sosyal medyadaki o muhteşem doğu ekspresi videoları ve fotoğraflarının çoğunun çekim noktasının bu bölge olduğunu belirtmek isteriz. Sabah saat 06.05 sularında İliç (Kemaliye) Tren İstasyonu'na varmış olacağız. Trenimiz İliç istasyonunda üç saatlik ilk uzun molasını verecek. Bu zaman diliminde kahvaltı yapabilir veya istasyon çevresinde fotoğraf çekimleri yapabiliriz. Üç saatlik bu zamanı isteğinize göre değerlendirebilirsiniz.09.05’te İliç’ten hareket ederek 10:59’da Erzincan Merkez Tren garına varmış oluyoruz.2 saat 40 dakikalık bu molada Erzincan Merkez Şehir gezisi yapabilir veya öğle yemeği yiyebiliriz.13:39 ‘da kalkan trenimiz yaklaşık 4 saatlik bir yolculukla 17:17 civarı Erzurum’a varmış olacak. Erzincan-Erzurum arasında trenimiz dağların, yaylaların arasından yoluna devam ederken biz de grupça çıktığımız bu mistik serüvene; oda ziyaretleriyle,çay kahve ikramlarıyla,sosyal medyadaki paylaşımlarımızla,ortak alanda yaptığımız birçok eğlenceli etkinlikle unutulmaz anlar yaşayarak devam ediyoruz.Erzurum’a yaklaştıkça Cağ Kebap’ının kokusunuda alıyor gibiyiz.Saat 17:17 civarı Erzurum Garı’nda molamızı veriyoruz.19:57’de kalkacak olan trenimize yetişme koşuluyla, Erzurum merkezde akşam yemeğimizi dilediğimiz şekilde yiyebiliriz.Erzurum’da ki molamızın ardından son durağımız Karsa doğru trenimiz hareket ediyor.23:42 civarında Kars Tren Garı’na varıyoruz.Unutamayacağımız anılar biriktirdiğimiz tren yolculuğumuzun sonuna gelmiş oluyoruz.Tren garında bizi bekleyen aracımızla birlikte konaklayacağımız otelimize geçiyoruz

3.GÜN: ANİ HAREBELERİ – GAGİK KİLİSESİ -ANİ KATEDRALİ– EBU-L MUNEÇEHR CAMİİ – ÇILDIR GÖLÜ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından yaklaşık 40 dakikalık bir yolculukla, Türkiye -Ermenistan sınırına doğru yol alarak, Kars rotamızda ki ilk yerimiz olan Ani Antik Kent alanına varmış oluyoruz. İpek Yolu’nun üzerinde 10.y.y da Ermeniler tarafından inşa edilen Ani,1064 yılında Alparaslan’ın Anadolu’daki ilk fethettiği yer. Bu anlamda Anadolu’da ilk Türk camii,ilk yazıt gibi birçok ilki barındıran bir antik kent.7 kapılı Ani Ören yerinin Aslanlı Kapı’sından girerek; Anadolu’da ki İlk Türk Camiisi Ebul Münechr Camii,Ani Katedrali’ni(Fethiye Camii),Poladoğlu Kilisesi’ni,Bakireler Kilisesi’ni ,Sultan Aplarslan Surları’nın bize ulaşan kısımlarını,Gagik Kilisesi’ni görerek geziyoruz.Yedi Kapılı bu Gizemli Şehirde bol bol fotoğraf çekmeyi ihmal etmiyoruz.Buradaki gezimizin ardından rotamızı yaklaşık bir buçuk saat uzaklıktaki Çıldır Gölü’ne çeviriyoruz.Ülkemizde kışları yüzde yüzü buz tutan tek gölümüz Çıldır Gölü.Bu şekilde sonsuz beyaz bir manzarayla Çıldır Gölü bize kışı iliklerimize kadar yaşatıyor.Gölde bizim için buzları kırılmış noktalardan balık avlayabilir,gölün üzerinde atlı kızaklarla turlayabiliriz.Bu büyülü manzaraları izlerken harika kareler yakalayacağız.Dileyen arkadaşlarla göl çevresindeki restoranlardan ,Çıldır Gölü’nden testereyle çıkardıkları buraya özgü sarı balığı öğle yemeğinde tadımlayabiliriz.Çıldır gölüne ayırdığımız ve rüya gibi geçen vaktin sonunda otelimiz için dönüş yoluna geçiyoruz.Akşam yemegi Kafkas gecesi sizin için ayarladığımız mekana gidiyoruz.

4.GÜN:ONİKİ HAVARİLER KİLİSESİ (KÜMBET CAMİİ)-KARS KALESİ-SARIKAMIŞ ŞEHİTLİK ANITI-ERZURUM ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE-ERZURUM ULU CAMİİYAKUTİYE MEDRESESİ-TARİHİ ERZURUM EVLERİ

Sabah kahvaltımızı otelimizde yaptıktan sonra otelden ayrılıyoruz. Bugün ki rotamızda; ilk olarak Taş Köprü’nün karşısında yer alan, Selçuklu döneminde yaptırılan yaklaşık 900 yıllık tarihi bir yapı olan Kars Kalesi bulunuyor. Kaleye kısa bir yürüyüşle çıktıktan sonra kaleden şehrin görünen manzarasını bol bol fotoğraflayarak geziyoruz. Kale gezimizin ardından rotamızı; Gürcü Krallığı tarafından, 10. Yüzyılda oniki havari adına yaptırılan 12 Havariler Kilisesi’ne(Kümbet Cami’ye )çevirerek kısa bir yürüyüşle ulaşıyoruz. Doğunun Ayasofya’sı diye nitelendirilen, Kiliseden Camiiye dönüştürülen yapı Ermeni Mimari’sinin izlerini taşıyor.1964 yılında ise müzeye çevrilen Kümbet Camii, Kars ve çevresinde yapılan kazılarda elde edilen tarihi eserleri bulunduruyor. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra rotamızı Sarıkamış Şehitlik Anıtı’na çeviriyoruz. 1914 yılının 15-22 Aralık tarihleri arasında, Allahuekber dağlarında, Kars’ı Ruslardan geri almak için harekâta katılan 60 bin asker donarak ölmüştü. Osmanlı Ordusu bu dağlarda, 60 bini donma sonucu toplam 78 bin şehit vermiş. Sarıkamış Şehitleri Anısına yapılan Şehitlik Anıtı’nı görerek şehitlerimizi yad ettikten sonra, rotamızı Erzurum’a çeviriyoruz. İlk olarak Erzurum'un sembolü haline gelen Çifte Minareli Medrese’yi geziyoruz. Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubat'ın kızı Hundi Hatun tarafından yaptırıldığı düşüncesi ile adına Hatuniye Medresesi de denilmektedir. Burada ki gezimizin ardından Anadolu'daki en önemli Saltuklu eseri; Erzurum Ulu Camii’ye kısa bir yürüyüşle ulaşıyoruz. Erzurum Ulu Camii'nin en önemli bölümü mihrap önündeki ahşap kırlangıç kubbesidir. Günümüze ulaşan iki Saltuklu eserinden biri olan, Ulu Cami’yi gezdikten sonra; İlhanlı hükümdarlığı zamanında inşa ettirilen Yakutiye Medresesi’ne geçiyoruz. Dış cephesindeki ve kapısındaki işlemeleriyle tarihin sanatla buluşmasına öncülük eden bu yapıyı bol bol fotoğraflıyoruz. Buradaki gezimizin ardından buram buram tarih kokan; tandırlar, bakırlar ve sedirlerle donatılmış; çok çeşitte ve renkte taşlar kullanılarak mimarisi ile hayranlık uyandıran Erzurum Evleri’nin arasında alışveriş yapmak ve fotoğraf çekmek için kısa bir serbest zaman veriyoruz. Burada ki serbest zamanında bitiminde rüya gibi geçen dört günlük bu serüvenin sonuna gelmiş oluyoruz. Dönüş yolculuğu için Erzurum Havaalanı’na doğru yol alıyoruz. Başka bir Ugo Turizm etkinliğinde görüşmek dileğiyle, Doğu Ekspresi ile Erzurum Kars etkiliğimize katılan tüm arkadaşlarımıza iyi yolculuklar diliyoruz.
Genel Şartlar
 • Rezervasyon sırasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Özel koltuk seçimi yapılmamaktadır.
 • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
 • Çocuk İndirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartıyla geçerlidir.
 • Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Araç İçerisindeki Koltuk Düzeni Ugo Turizm Operasyonu Tarafından Ayarlanmaktadır.
 • Özel koltuk seçimi yapılamamaktadır.
 • Koltuk yerleşimi konusundaki itiraz durumunda, ödeme iadesi mümkün değildir. Araçlarımızın tüm koltukları aynı standartlardadır.
 • Otel Konaklamalarında 3 Kişilik odalarda 3. misafirimiz genellikle ek yatakta konaklama sağlamaktadır.
 • Ekstra Turlar ve Seçenekleri Online Rezervasyon Sayfamızdan Rezervasyon Yaparken Satın Alabilirsiniz.
 • Ulaşımlarımız kişi sayısına göre aşağıdaki araç modelleri ile sağlanmaktadır;
 • 16 Kişilik: Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
 • 27 Kişilik: Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux
 • 35 Kişilik: Otokar Sultan Mega
 • 46 Kişilik: Temsa Safir & Mercedes Travego & Man Neoplan
 • Yurtiçi Turlarımızda www.muzekart.com Adresinden Müze Kartlarınızı Çıkartmanız Gerekmektedir.
 • Rezervasyon İptal ve Gizlilik Şartlarımızı incelemek için tıklayınız.

K.B. : Doğu Ekspresi İle Kars - Erzurum Turu konaklama opsiyonu Twin veya Triple Oda tiplerinde kişi başı fiyat için geçerlidir.
    Kötü           İyi
 • Trende 1 Yemekli Vagon Bulunuyor. Klasik Restoran Yemekleri Çıkıyor Herkesin Damak Tadına Uymama İhtimaline Karşı Yanınızda Yiyecek İçecek Getirmeniz İyi Olur
 • Trende Odalarınızı Dilediğiniz gibi  Süslemek İçin İstediğiniz Materyalleri Getirebilirsiniz
 • Yatırılan Kaparolar Etkinliğin İptali Dışında  İade Edilemez
 • Programın Gerçekleşmesine 7 Gün Kala Yapılan İptallerde Ücretin Tamamının Yatırılması Gerekmektedir
 • Bonus Kart
 • Maximum Kart
 • World Kart