TUR HAKKINDA

1. GÜN 15 AĞUSTOS CUMA 2020 / İSTANBUL’DAN ÇIKIŞ

Siz değerli misafirlerimizi bekleme duraklarından alarak İstanbul'dan çıkış yapıyoruz. Bolu, Düzce, Tosya yolunu takip edip, Amasya'ya varacağız.

2. GÜN 16 AĞUSTOS CUMARTESİ 2020 / AMASYA VE KÜMBET YAYLASI

Amasya’da 1-2 saatlik şehir turu ve kültür turu etkinliği yapıp, eksik alışverişlerimizi yapıyoruz. Daha sonra direk yola çıkıp, Niksar, yolu ve Şebinkarahisar üzerinden Giresun’nun Kümbet Yaylasına gidiyoruz. Yaylada Salon Çayırı olarak adlandırılan bölgede yerde çadırlarımızı kurup geceliyoruz. Ertesi gün Kümbet yaylasında yürüyüş yapıp kampımıza geri dönüyoruz.


KÜMBET YAYLASI : Kümbet Yaylası, Doğu Karadeniz bölgesinde, 1640 metre rakımlı yayla doğu Karadeniz'in en meşhur ve turistik yaylalarındandır.


3. GÜN 17 AĞUSTOS PAZAR 2020 / UZUNGÖL – LUSTRA VE GARESTER YAYLASI

Sabah 07:30 gibi toparlanıp yola çıkıyoruz. Hemen kısa bir atıştırmalar yapıp, köfte yemek için Akçabaat'a gidiyoruz. Akçabat’ta 45 dakika mola verip, yola çıkıyoruz, Tekrar yola çıkıp, yol üstü bir yerden alışveriş yapıp, 1 saat sonra Uzungöl ‘e varıyoruz. Uzungöl ve çevresini gezdikten sonra, Gareste yaylasına doğru yola çıkacağız ve 2270 Metre tepeden Uzungölü seyretme zevkine varacağız, Garester yaylasında veya Uzungöl’de çadır kuruyoruz. Bu bölgede en az iki yayla ziyareti yapacağız. (Garester Yaylası, Lustra Yaylası) Uzun gölde otel pansiyon mevcuttur)

Not : Yayla çıkışları için yerel ulaşım araçları kullanılacaktır ve Bu ücrete dahildir.

4-5. GÜN 18-19 AĞUSTOS PAZARTESİ- SALI / AYDER – KAVRUN YAYLASI – ÖKÜZ YATAĞI – KAÇKAR DAĞI

Karadeniz çadır kamp için  2350 Metre yükseklikteki yukarı Kavrun yaylası bizi bekliyor. Kaçkar Dağı kuzey yamacına hakim olan bu yayla en önemli görseli olan oldukça bakir bir alan, bir çok doğa tutkunun ziyaret etmek istediği bir yayladır. İçinde oldukça güzel bir akarsu mevcuttur. Kaçkarlara tırmanan dağcıların bekleme noktası gibidir. Yaylada kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra yürüyüşümüze başlıyoruz. 1,5-2 saat az eğimle çıkmaya başlıyoruz. Daha sonra vadinin soluna doğru yükselmeye başlıyoruz. Yürüyüş hep patikada seyrediyor. Yarım saat sonra Öküz Yatağı’nın alanına varıyoruz. Öğle yemeği kumanyanızı bulutları seyrederek burada alıyoruz.. Daha sonra inişe geçip, Yukarı Kavrun Yaylasında bir çay molası verip günü burada sonlandırıyoruz. Geceyi yukarı Kavrun'da geçiriyoruz. Dileyenler burada yine pansiyon seçeneğini kullanabilir. Yine bu bölgede 3 ve 4 yaylaya yürüyüş gerçekleştireceğiz.

Not : Bu yayla içinde yerel ulaşım araçları kullanılacak.

6- 7. GÜN 20-21 AĞUSTOS ÇARŞAMBA – PERŞEMBE 2020 / CAMİLİ KÖYÜ – MACAHEL – MARAL ŞELALESİ

Camili Köyü Maçahel –Maral şelalesi – Camili Köyü bu bölgede 2 günümüzü geçireceğiz. Burada da pansiyon ve çadır seçeneğimiz mevcuttur. 1700 Mt. yükseklikteki dünyanın en bakir alanlarından biri olan Gorgit Yaylasına gidiyoruz. Bir çok eşsiz manzaralı Gürcü köylerini geçerek, hafif bir rampa tırmanarak, eşsiz güzellikte yaşanılası bir güzellik olan bir düzlüğe geleceğiz. Bu düzlükte kumanyalarımızı yiyeceğiz, hafızalarınızdan çıkmayacak bir ortamı yıllarca dostlarınızla paylaşacaksınız. Perşembe gecesi yola çıkıp Samsun Bafra Kapıkaya kamp alanımıza ulaşıyoruz..

8. GÜN 22-23 AĞUSTOS CUMA-CUMARTESİ 2020 / ŞAHİN KAYA KANYONU KAMP

Vezirköprü ilçesinde bulunan Şahinkaya Kanyonu, Kızılırmak üzerinde bulunan ve 1.5 kilometre uzunluğunda Türkiye’nin ikinci büyük su kanyonu olması özelliğini taşıyor. Ayrıca burada yapacağımız tekne turu ile güzelliklerin farkına varacağız..

9.GÜN – 24 AĞUSTOS PAZAR 2020/ İSTANBUL’A DÖNÜŞ

Sabah saatlerinde çadırlarımızı toplayıp İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz. Tahmini 22:00 civarında sizleri aldığımız bekleme duraklarına bırakarak vedalaşıyoruz.

Genel Şartlar
K.B. : Karadeniz Yaylaları Çadır Kampı Turu konaklama opsiyonu Twin veya Triple Oda tiplerinde kişi başı fiyat için geçerlidir.
    Kötü           İyi
  • Bonus Kart
  • Maximum Kart
  • World Kart