TUR HAKKINDA

Kapadokya bölgesi, doğa ve tarihin dünyada en güzel bütünleştiği yerdir. Coğrafik olaylar Peribacaları'nı oluştururken, tarihi süreçte, insanlar da, bu peribacalarının içlerine ev, kilise oymuş, bunları fresklerle süsleyerek binlerce yıllık yaşlı medeniyetlerin izlerini günümüze taşımıştır.Roma İmparatoru Augustus zamanında Antik Dönem yazarlarından Strabon 17 kitaplık 'Geographika' adlı kitabında (Anadolu XII,XIII,XIV) Kapadokya Bölgesi'nin sınırlarını güneyde Toros Dağları, batıda Aksaray, doğuda Malatya ve kuzeyde Doğu Karadeniz kıyılarına kadar uzanan geniş bir bölge olarak belirtir.Bu günkü Kapadokya Bölgesi Nevşehir,Aksaray, Niğde, Kayseri ve Kırşehir illerinin kapladığı alandır. Daha dar bir alan olan kayalık Kapadokya Bölgesi ise Uçhisar, Ürgüp, Avanos, Göreme, Derinkuyu, Kaymaklı, Ihlara ve çevresinden ibarettir.

1. Gün; Cuma Akşamı İstanbul'dan Hareket ve Gece Yolculuğu

Cuma akşamı belirtilen saatler ve duraklardan misafirlerimizi alarak Kapadokya turumuz için hareket ediyoruz.

2.Gün: Tuz Gölü >> Ihlara Vadisi >> Derinkuyu Veya Kaymaklı Yeraltı Şehri >> Paşabağları >> Dervent Vadisi >> Üç Güzeller >> Peribacaları >> Çanak Çömlek Atölyesi >> Ürgüp >> Asmalı Konak >> Avanos >> Güvercinlik Vadisi

Kapadokya bölgesi Nevşehir – Niğde - Kayseri üçgenindeki doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağı’na borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz.


Sabah Saatlerinde Tuz Gölüne ulaşarak Tuz Gölünün doğal güzelliği karşısında bir birinden güzel fotoğraflar çektikten sonra yolumuza devam ediyoruz. Kapadokya’da ilk durağımız Melendiz Irmağının oluşturduğu, içerisinde güvercinlikler ve kaya kiliselerininde bulunduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi olacak. Ihlara Vadisi içinde yapacağımız yürüyüş esnasında Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi de görüyoruz. İkinci durağımız; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri olacak. (Kaymaklı Yeraltı Şehri veya Özkonak Yeraltı Şehri). İnsanların yerin altında yaptıkları bu ilginç şehri gezerken hayranlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Yeraltı kentinin hemen ardından Uçhisar istikametine doğru yol alıyoruz. Güvercinlik Vadisini ve Uçhisar Kalesi’nin fotoğrafını çekip öğle yemeğimiz için uygun bir mekâna varıyoruz. Öğle Yemeğimizi aldıktan sonra çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a gidiyoruz. Avanos’ta Kızılırmak’ı görüp, Kızılırmak’ın çamurundan yapılan çanak-çömleklere dair bilgi alıyoruz. Sonrasında çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. Paşabağ’da peribacaları arasında dolaşıp fotoğraflar çektikten sonra ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadii (Dervent Vadisi) gezisini yapıyoruz. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Asmalı Konağı da dışardan görüp Şarap Mahzenlerini ve Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkanı buluyoruz. Günün sonunda ise Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Gezilerimizin bitiminde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


1. Ekstra Tur: Türk Gecesi ( 8-10 Çeşit mevsime göre meze, Kuruyemiş , Patlamış Mısır , Sınırsız Yerli Alkollü ve Alkolsüz İçecek ) ( 120 TL)

Sabah Kahvaltısı: Dinlenme Tesislerinde Alınacaktır (Ekstra)

Öğle Yemeği: Bölge Restoranlarında Alınacaktır (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dahildir. 

3.Gün: Balon Turu >> Göreme Açık Hava Müzesi >> Taş Atölyesi >> Kaya Kiliseleri >> Hacı Beltaş-i Veli Türbesi Ve Müzesi >> Çilehane

Dileyen misafirlerimiz sabah kahvaltı öncesi ekstra olarak Balon turuna katılabilirler. Balonların şişirilmesinden havalandırılmasına kadar geçen sürede olanı biteni, havada süzülüşlerini yerden fotoğraflamak isteyen arkadaşlar da 40 TL ücret karşılığında etkinliğe katılabilirler.

Sabah alacağımız açık büfe kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve otelden ayrılıyoruz. Turumuza ilk olarak Onyx Taş Atölyesi ile başlıyoruz. Sonrasında Göreme Açık Hava Müzesi’ne geçiyoruz. Burada Çarıklı, Yılanlı, Elmalı kaya kiliselerini, mutfak, yemekhane, kiler bölümleri ile İncil’in resmedildiği Tokalı Kilisesi’ni görüyoruz. İstanbul’a doğru yola çıkmadan önce Hacıbektaş'ta Hacı Bektaşi Veli’nin türbesini ziyaret ediyoruz. Hacıbektaş'ta Pir Evi, Aş Evi, Nadar – Dergah Avluları ile 3. Avlu, Kiler Evi, Meydan Evi, Kırklar Meydanı, Balım Sultan ve Güvenç Abdal Türbeleri, Çilehane'yi de göreceğiz. Gezimizi tamamladıktan sonra İstanbul'a doğru dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki Ugo Turizm etkinliğinde görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Bölge Restoranlarında Alınacaktır  (Ekstra)

Akşam Yemeği: Dinlenme Tesislerinde Alınacaktır (Ekstra) 

Genel Şartlar
 • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
 • Tur programında rehber yol ve hava durumundan kaynaklanan sebeblerle programda değişiklik yapma hakkına sahiptir,
 • Rezervasyon sırasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Özel koltuk seçimi yapılmamaktadır.
 • Tur esnasında araçta yöreye özgü müzikler dinlenmektedir,
 • Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
  • 19 Kişilik Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
  • 27 Kişilik Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux
  • 46 Kişilik Temsa Safir & Mercedes Travego
K.B. : Kapadokya Ihlara Vadisi ve Hacı Bektaş Turu konaklama opsiyonu Twin veya Triple Oda tiplerinde kişi başı fiyat için geçerlidir.
    Kötü           İyi

1. Ekstra Tur : Türk Gecesi ( Haydari , Rus Salatası , Mercimek Köftesi , Şakşuka , Beyaz Peynir , Turşu , Pembe Sultan , Sigara Böreği , Barbunya Pilaki , Kuruyemiş , Patlamış Mısır , Pilaki , Sınırsız Yerli Alkollü ve Alkolsüz İçecek ) ( 120 TL)

2. Ekstra Tur : Balon Turu Tura katılmak isteyen misafirlerimizi ile sabahın erken saatlerinde otelimizin lobisinden alıp balon turunun düzenleneceği kalkış alanına götüreceğiz. Balona binmeden önce siz değerli misafirlerimiz için hazırlanmış olan kahvaltı sizleri bekliyor olacak. Kahvaltıdan sonra balonların şişirilip ve uçuşa hazır hale getirildikten sonra uçuş emniyetiyle ilgili eğitimli pilotlar tarafından kısa bir bilgi alırsınız ve sonrasında balon sepetlerine binerek gökyüzüne doğru yolculuğunuz başlar.Balonlar yaklaşık 1000 ile 5000 feet yüksekliğe çıkabilir. 1 saat süren uçuşunuz boyunca günün doğuşuna ve yer yüzüne yayılışına, vadii içlerine girerek olağanüstü peri bacalarını, kayalardan oluşan değişik hayvan figürlerini ve vadii manzarasını kuş bakışı olarak seyre dalacağınız bir balon turu serüvenine tanıklık edeceksiniz.Balon turu uçuşunuz sona erdikten sonra sizin için hazırlanmış olan kutlama bölümüne geçiş yapıyor olacaksınız.Bu kutlamada sizin için şampanya patlatılıp ve deneyimli pilotlarımız tarafından isminize özel olarak imzalı hatıra uçuş sertifikaları verilmektedir.Tüm bu Kapadokya balon turu organizasyonunun bitimi ile birlikte tekrar konakladığınız otele transferinizi gerçekleştiririz ve sizleri bu eşsiz ve tarifsiz ömür boyu asla unutamayacağınız anılarınız ile baş başa bırakırız.

 • Bonus Kart
 • Maximum Kart
 • World Kart