TUR HAKKINDA

1. Gün: Horma Kanyonu >> Ilıca Şelalesi >> Valla Kanyonu >> Safranbolu Çikolata Müzesi

25 Eylül Cuma Akşamı belirtilen noktalar'dan siz değerli misafirlerimizi alarak yola çıkıyoruz. Sabah gözlerimizi 'Türkiye'nin Dünya'ya Armağanı' olarak kabul edilen Küre Dağları Milli Parkı sınırlarında açıyoruz. Organik köy kahvaltımızı aldıktan sonra rotamızı Horma Kanyonu ve Ilıca Şelalesine çeviriyoruz. Burası Karadeniz'in doğasını ve eşsiz güzelliğini yaşatan mükemmel bir alan. Kanyonun içinden kayalara sabitlenmiş 3 km.'lik yürüyüş platformunda Ilıca Şelalesi'ne doğru enfes bir yolculuğa çıkıyoruz. Dilerseniz kısa bir yürüyüş yapıp kanyon dışından aracımızla şelaleye ulaşabiliriz. Ilıca şelalesinin doğal havuzuna ve egzotik görünümüne hayran kalıp bol bol fotoğraf çekildikten sonra yolumuzu bir başka doğa harikası olan Valla Kanyonu'na çeviriyoruz. Dünya'nın en derin 2. Kanyonu olarak kayıtlara geçen bu kanyon doğanın bize armağan ettiği muhteşem bir alan. Valla Kanyonundaki gezimizi tamamladıktan sonra rotamızı Safranbolu'ya çeviriyoruz. ''Safranbolu Çikolata Müzesini'' ziyaret ettikten sonra otelimize yerleşerek akşam yemeği için bir araya geliyoruz. Yemeğimizi aldıktan sonra günün tatlı yorgunluğunu atmak için odalarımıza geçerek dinlenmeye çekiliyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Bölge Restoranlarında (Ekstra)  

Öğle Yemeği: Bölge Restoranlarında (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otel'de alınacaktır (Tur Ücretine Dahil)

2. Gün: Safranbolu Yörük Köyü >> Tokatlı Kanyonu Kristal Cam Terası >>Tarihi Safranbolu Evleri >> Hıdırlık Tepesi >> Şeker Kanyonu

Sabah Otelimiz'de alacağımız kahvaltı ile Safranbolu gezimize başlıyoruz. 

UNESCO Dünya Mirası Listesine alınan Safranbolu'da, rotamızı köy halkının talebi üzerine koruma altına alınmış olan Yörük Köyüne çeviriyoruz. Burada eski Çamaşırhane ve Sipahi Konaklarını gezeceğiz. Bu köy aynı zamanda ünlü modacı Cemil İpekçinin doğduğu köy. Konak gezimizin ardından Tokatlı Kanyonu üzerine inşa edilen ünlü Kristal Terasa varıyoruz. Ardında Hıdırlık Tepesine ulaşarak rehberimizden Safranbolu'ya ait özel bilgileri alıyoruz. Tarihi Safranbolu evleri arasında vereceğimiz serbest zamanda fotoğraf çekilebilir, alışveriş yapabilir ve öğle yemeği yiyebiliriz. Buradaki serbest zamanımızı tamamladıktan sonra etkinliğimizin son noktası olan Şeker Kanyonuna ulaşarak keyifli bir mola veriyoruz. Şeker Kanyonu'nda Doğa - Hayvan müzesini gezebilir ve mükemmel doğasında yürüyüş yapabiliriz. Buradaki serbest zamanımızı tamamladıktan sonra İstanbul'a dönmek için aracımıza yerleşerek hareket ediyoruz. Sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki Ugo Turizm etkinliğinde görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz. 

Sabah Kahvaltısı: Otel'de Alınacaktır. (Tur Ücretine Dahil)

Öğle Yemeği: Bölge Restoranlarında Alınacaktır (Ekstra)

Akşam Yemeği: Yol Üzerindeki Tesisler'de Alınacaktır (Ekstra)

Genel Şartlar
 • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
 • Tur programında rehber yol ve hava durumundan kaynaklanan sebeblerle programda değişiklik yapma hakkına sahiptir,
 • Rezervasyon sırasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Özel koltuk seçimi yapılmamaktadır.
 • Tur esnasında araçta yöreye özgü müzikler dinlenmektedir,
 • Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
  • 19 Kişilik Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
  • 27 Kişilik Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux
  • 46 Kişilik Temsa Safir & Mercedes Travego
K.B. : KASTAMONU KANYONLARI VE SAFRANBOLU Turu konaklama opsiyonu Twin veya Triple Oda tiplerinde kişi başı fiyat için geçerlidir.
    Kötü           İyi
 • Bonus Kart
 • Maximum Kart
 • World Kart