TUR HAKKINDA

Kazdağların'da Zeytin hasadına ve Assos'a gidiyoruz.

1. Gün: Zeytin Hasadı >> Antandros Ören Yeri >> Zeus Altarı >> Adatepe Köyü >> Assos Antik Liman

20 Kasım Cuma akşamı belirtilen noktalardan hareket ile Balıkesir’e doğru hareket ediyoruz. Gece yolculuğunun ardından sabah saatlerinde sepetlerimizi kolumuza takarak eğlenceli bir traktör yolculuğu ile zeytin tarlalarında güne merhaba diyoruz. Tarladaki çiftçilerle birlikte zeytinleri dallarından toplarken güzel fotoğraf kareleri de yakalayacağız. Ardından traktörlerle fabrikaya giderek dalından kopardığımız zeytinlerin yağa dönüşüm serüvenini yakından izleyeceğiz. Zeytinyağının üretimini izleyip fotoğrafladıktan sonra dileyenler fabrikanın satış mağazasında taze zeytin ve zeytinyağı ürünlerinin tadımını yapıp alışveriş yapabilirler. Zeytin hasadı ve yağ yapımı entkinliğinin ardından Edremit körfezine bakan yamaca inşa edilmiş Antandros Ören Yeri’ne varıyoruz. Roma villasında mozaikleri korunmuş alttan ısıtmalı hamam, odalar, duvar mozaik resimlerini görebileceğimiz ören yerini gezdikten sonra rotamızı tüm Edremit’i en tepeden gören ve efsanelere konu olan Zeus Altarı’na çeviriyoruz. Kısa bir yürüyüşle Zeus Altarı’na varıp bol bol fotoğraf çekiyoruz. Ardından taş evleriyle çevrili Adatepe Köyü sokaklarında keyifli bir gezi yaparak köy meydanında sıcak bir çay molası veriyoruz. İçimizi ısıttıktan sonra ise günü Assos Antik Limanı’nda batırıp denize sıfır otelimize yerleşiyoruz.

Antandros Antik Kenti, Edremit’in Altınoluk Mahallesi'ne 2 km. uzaklıkta yer alan önemli bir Troas kentidir. Mysia ile Troas arasında uzanan yolu kontrol eden stratejik bir konumda yer alan Antandros’un kuruluşu, bazı antik yazarlara göre Troia Savaşı’nın öncesine kadar uzanmaktadır. 2000 yılında yüzey araştırmasıyla başlanan akademik kazı çalışmaları, 2007 yılından itibaren bakanlar kurulu kararı ile devam etmektedir

Sabah Kahvaltısı; Yol Üzerinde Alınacaktır. (Ekstra)

Öğle Yemeği; Serbest Zamanda Alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği; Otel’de Alınacaktır. (Tur Ücretine Dahil)

2. Gün: Behramkale Köyü >> Assos Antik Kenti >> Athena Tapınağı >> Troya Antik Kenti >> Çanakkale Merkez

Antik Liman’a karşı güzel bir kahvaltı yaptıktan sonra Behramkale Köyü’ne doğru yol alıyoruz. Behramkale Köyü’nü ve köyün içinde olduğu Assos Antik Kenti’ni rehberimizin eşliğinde gezeceğiz. Assos Antik kentinin tarihçesi M.Ö. 6.yy'a kadar gidiyor.

 Antik Kent’in en yüksek noktası olan büyüleyici Athena Tapınağı’nda da fotoğraf molası veriyoruz. Dilediğiniz kareleri yakaladıktan sonra rotamızı, Kazdağları’nın eteğinde ki Troya Antik Kenti’ne çeviriyoruz. Diğer adıyla Truva kenti, binlerce yıllık geçmişi ile dünyanın en bilinen antik kentlerinden biridir. Homerosun İlyada ve Odysseia destanlarında yer edinip, belgesel ve Hollywood yapımlarında “Truva Atı Efsanesi” ile dünyaca ün kazanan Troya Örenyerini rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Ardından rotamızı Çanakkale merkeze çeviriyoruz. Çarşılarıyla, kordon boyuyla, müzeleriyle gezimize keyif katacak Çanakkale merkez gezimizin ardından vakitlice İstanbul’da olabilmek için dönüşe geçiyoruz. Sizleri aldığımız noktalara bırakarak Bir sonraki Ugo Turizm etkinliğimizde görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı; Otel'de Alınacaktır. (Tur Ücretine Dahil)

Öğle Yemeği; Serbest Zamanda Alınacaktır. (Ekstra)

Genel Şartlar
 • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
 • Tur programında rehber yol ve hava durumundan kaynaklanan sebeblerle programda değişiklik yapma hakkına sahiptir,
 • Rezervasyon sırasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Özel koltuk seçimi yapılmamaktadır.
 • Tur esnasında araçta yöreye özgü müzikler dinlenmektedir,
 • Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
  • 19 Kişilik Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
  • 27 Kişilik Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux
  • 46 Kişilik Temsa Safir & Mercedes Travego
K.B. : KAZDAĞLARI - ASSOS - ZEYTİN HASADI Turu konaklama opsiyonu Twin veya Triple Oda tiplerinde kişi başı fiyat için geçerlidir.
    Kötü           İyi
 • Bonus Kart
 • Maximum Kart
 • World Kart