TUR HAKKINDA

Mardin'in Birbirinden güzel Köylerini Keşfe Çıkıyoruz

1. GÜN; Mardin Havalimanı >> Dara Antik Kenti >> Beyaz Su >> Deyrulzafaran Manastırı >> Kasımiye Medresesi

Sabah belirtilen saatler'de Sabiha Gökçen Havalimanın'da buluşarak Mardin'e uçuyoruz.  Mardin Havalimanı’ndan bizi bekleyen aracımız ve rehberimiz ile ayrılarak öncelikle yöreye özgü keyifli bir kahvaltı yapıyoruz ardından rotamızı Güneydoğu Anadolu’nun Efes’i olarak bilinen şehir surları, su sarnıçları, kaya mezarları, kiliseleri, agorası ve köprüleriyle hayran kalacağımız Dara Kenti’ne gidiyoruz. Dara gezimizin ardından buz gibi berrak suyu, ağaçlık alanları, su üzerindeki tahta oturakları ve yeşil doğasıyla adeta cennetten bir köşe olan Beyazsu Çayı’na gidiyoruz. Burada tahta oturaklarda oturup çay, kahvemizi yudumlayarak berrak suyun tadını çıkardıktan sonra Mezopotamya ovası manzaralı Deyrulzafaran Manastırı’na gidiyoruz. Rehberimizin keyifli anlatımları eşliğinde bol fotoğraf çekerek manastır gezisini tamamladıktan sonra 700 yıllık bir tarihe sahip mükemmel bir mimari yapısıyla,nakış nakış süslenmiş Kasımiye Medresesi’ne gidiyoruz. Medrese gezimizin ardından akşam yemeğimizi otelimizden alarak, otelimizde yöresel müzikler eşliğinde güzel bir akşam geçireceğiz.


Gidiş Uçuşları; Sabiha Gökçen Havalimanı >> Mardin Havalimanı 02.04.2021 06:20 ve 09.04.2021 06:20 PC 2430 Pegasus

Dönüş Uçuşları; Diyarbakır Havalimanı >> Sabiha Gökçen Havalimanı 04.04.2021 20:30 ve 11.04.2021 20:30 PC 2385 Pegasus


Sabah Kahvaltısı; Mardin'de Alınacaktır. (Ekstra)

Öğle Yemeği; Serbest Zaman'da Alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği; Otel'de Alınacaktır. (Tur Ücretine Dahil)2. GÜN; Savur Yeşil Su >> Hacı Abdullah Bey Konağı >> Kıllıt Köyü >> Mor Gabriel Manastrı >> Midyat Konukevi >> Eski Midyat >> Telkareciler Çarşısı

Kahvaltının ardından tarihi dokusuyla küçük Mardin olarak bilinen Savur İlçesine doğru yola çıkıyoruz. Doğal güzelliğiyle hayran kalacağımız Yeşil Su Çayı üzerinde bir kahve molası verdikten sonra Savur’un öykülerini yaşatan HacıAbdullah Bey Konağı’nı ziyaret ediyoruz. Konağın manzarasına karşı duran estetik, büyüleyici bir ressam tablosuymuş gibi duran Savur’u fotoğraflıyoruz. Ardından Protestan, Ortodoks ve Katolik kiliseleriyle üç mezhebe ait kiliseyi bir arada bulunduran ülkemizdeki tek tarihi köy olan Kıllıt’a ulaşıyoruz. Issız, sakin, tarih kokan köyde az sayıda kalmış Süryani köylülerin eşliğiyle köyün tarihine yolculuğa çıkıyoruz. Unutamayacağımız anılar biriktireceğimiz Kıllıt köyü gezimizin ardından dünyanın ayakta duran en eski Süryani Ortodoks manastırı olan Mır Gabriel Manastırı’na giderek rehberimizin eşliğinde geziyoruz. Manastır gezisinin ardından Midyat’a gelerek Konuk Evi gezisinin ardından tarihi sokaklar ve çarşıların tadını çıkararak Mardin’deki otelimize dönüyoruz.


Sabah Kahvaltısı; Otel'de Alınacaktır. (Tur Ücretine Dahil) 

Öğle Yemeği; Serbest Zaman'da Alınacaktır. (Ekstra) 

Akşam Yemeği; Otel'de Alınacaktır. (Tur Ücretine Dahil)

3. GÜN; Mor Behram Kırklar Kilisesi >> Mardin Müzesi >> Mardin Ulu Camii >> Tarihi Mardin Sokakları >> Mardin Çarşıları >> Diyarbakır Havalimanı

Otelimizde alacağımız Kahvaltının ardından Eski Mardin’in taş sokaklarında, tarihi çarşılarında, hanlarında dilediğimiz gibi vakit geçirip bol bol fotoğraf çekeceğimiz bir gün için otelimizden ayrılıyoruz. Mardin Müzesi, Mor Behram Kırklar Kilisesi, Ulu Camii gezilerimizi rehberimiz eşliğinde tamamladıktan sonra yöresel Mardin lezzetlerinin tadımı ve çarşılarının gezimi için serbest zaman veriyoruz. Ardından Diyarbakır Havalimanı’na doğru yol alarak , iyi dileklerimizle etkinliğimizi havalimanında sonlandırıyoruz. Bir sonraki Ugo Turizm etkinliğimizde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


Sabah Kahvaltısı; Otel'de Alınacaktır. (Tur Ücretine Dahil)

Öğle Yemeği; Serbest Zaman'da Alınacaktır. (Tur Ücretine Dahil)


Genel Şartlar
 • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
 • Tur programında rehber yol ve hava durumundan kaynaklanan sebeblerle programda değişiklik yapma hakkına sahiptir,
 • Rezervasyon sırasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Özel koltuk seçimi yapılmamaktadır.
 • Tur esnasında araçta yöreye özgü müzikler dinlenmektedir,
 • Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
  • 19 Kişilik Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
  • 27 Kişilik Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux
  • 46 Kişilik Temsa Safir & Mercedes Travego
K.B. : MARDİN VE KÖYLERİ Turu konaklama opsiyonu Twin veya Triple Oda tiplerinde kişi başı fiyat için geçerlidir.
    Kötü           İyi
 • Bonus Kart
 • Maximum Kart
 • World Kart